fbpx
  • 0 Items - 0.00
    • Krepšelis tuščias...

Dienoraštis

  • Titulinis
Literatūrinis piknikas „Meilės istorijos parke“ II dalis 2024-07-22

Mintimis grįžtu ir liepos 22 dieną, kai prasidėjus renginiui, mus – keturias autores, pristatė rūpestingoji Viktorija.

Pirmoji kalbėjo Asta Jolanta Miškinytė. Jos parašyti romanai jau yra pelnę skaitytojų dėmesį ir pripažinimą, dėl savo originalumo ir jautraus požiūrio į žmogaus gyvenimą.

Autorė yra vertinama už gebėjimą atskleisti personažų jausmus, tarpusavio santykius ir vidines kovas. Jos kūriniai patraukia skaitytojus nuoširdumu ir gebėjimu paliesti giliausias žmogaus būties temas.

„Bitlas, Ana Orka ir aš“, „Kasios K. asmeninis gyvenimas“, „Ir tada jie išplaukė“. Dar, Asta Jolanta yra viena iš romantinių novelių rinkinio autorių „Keturios meilės istorijos“.

Šios rašytojos kūryboje galime rasti draugystės, paauglystės ir identiteto paieškos temų. Juntamas savotiškas nostalgijos jausmas, kuris sugrąžina į praeities prisiminimus. Moters ir vyro gyvenimo kasdienybės niuansai. Vidinės kovos, santykiai su aplinkiniais, savęs praradimo ir atradimo temos. Dvasines bei fizines keliones. Daug gyvenimo.


Dar Asta Jolanta yra radijo pjesės „Mama, aš tave myliu“ autorė.

Piknike autorė papasakojo apie jos įsteigtą kelionių agentūrą, keliones bei pristatė šiuo metu rašomus rankraščius. Tuomet, pasiūliusi klausantiems pasirinkti iš dviejų kūrinių, skaitė įtraukiantį fragmentą.

Aš įsijaučiau tiek, kad bene užsimiršau esanti renginyje.

Kalniečių parko skaityklon mane sugrąžino į rankas įduotas mikrofonas.

Paminėjau, kad nežiūrint į žanrą, mano romane „Kur baigiasi sapnai“ yra net ne viena romantinė linija. Tada tęsiau kalbą apie meilę knygai, kaip kūrybos objektui. Juk jau pradedant nuo idėjos, tai dariau vedina šviesių, aukštų jausmų. Kuriau siužetą, ryškinau veikėjų kontūrus, aštrinau scenas. Turbūt, visi autoriai kilnoja tą patį žodį ne vieną kartą, kad derėtų, kad skambėtų. Jie daugybę kartų tvarko rankraštį iki pat jo perdavimo į kitas rankas.

O tos rankos būna atsidavusių beta skaitytojų arba redaktorių. Prisilietę prie leidinio jie, taip pat, dirba su meile. Jeigu būtų redaguojama atbulomis rankomis ar su neapykanta, tai pasijustų teksto audinyje. Čia vėl perskaitomas kiekvienas sakinys. Tvarkomas, glūdinamas, gal keičiamas.

Viršelio kūrėjui tenka vienas svarbiausių uždavinių. Tai, tarsi nuotakos suknia ir makiažas. Menininkas junta didžiulę atsakomybę, suvokdamas, kad autorius gerbia jį ir jo darbus, todėl visiškai pasitiki, atiduodamas į jo rankas savo kūrinį. Juk visi prisimenam, kad pagal drabužį pasitinka…

Vos atvertus knygą, pamatai maketuotojo darbą. Ar jis pagalvojo apie prasčiau reginčius ir parinko šriftą, ar tekstas tvarkingai sulygiuotas ir teisingai suskiemenuoti perkeliami žodžiai.

Spaustuvės darbuotojai į kiekvieną knygą žiūri ne mažiau atsakingai ir šiltai. Jaučiau tai ilgai bendraujant su vadybininku, su kuriuo užsimezgė tvirtas ir ilgalaikis profesinis ryšys.

O apie pardavimus galėčiau parašyti daug straipsnių. Bet apibendrinus, tik nuo parduodančių žmonių jausmo, bendravimo ir pastangų priklauso kaip bus elgiamasi su tavo kūriniu, kuriam skaitytojas įpūs gyvybę.

Štai taip. Paleidi ir supranti, kad viskas. Knygai užaugo sparnai. Tu jau proceso nebevaldai.

Po savo pamąstymų, perdaviau mikrofoną Erikai Amber, sėdėjusiai šalia.

Erika Amber – talentinga rašytoja, jau išleidusi dvi knygas „Prisimink, kai išauš rytojus“ ir „Melo kaina“. Abu kūriniai sulaukė didelio skaitytojų dėmesio. O „Melo kaina“ 2020 m metais pateko į skaitomiausių lietuvių autorių grožinės literatūros knygų dešimtuką.

Šios autorės kūryba išsiskiria ryškiu stiliumi, atvirumu ir gebėjimu įsijausti į savo veikėjus, atskleisti jų vidinius konfliktus bei emocijas. Erika Amber nevengia gvildenti sudėtingų temų – nuo tarpusavio santykių iki asmeninio tapatumo paieškų. Autorė ir toliau tvirtai žengia į lietuvių literatūros pasaulį.

Susitikimo metu ji kilstelėjo užsklandą ir papasakojo, jog vėl nudžiugins skaitytojus nauju kūriniu, suteikiančiu progą pažvelgti į veikėjų gyvenimus per jos unikalų žvilgsnį.

Erika sakė, jog trečiasis psichologinis romanas „Vilko dukra“ yra apie veiksmus ir jų pasekmes, kaip vienas įvykis gali kardinaliai pakeisti visą žmogaus gyvenimą, perrašyti jo istoriją.

Knygoje paliestos patyčių, psichologinio smurto, šeimos tarpusavio santykių bei priklausomybių temos, parodant, kaip vaikystėje patirtos traumos įsišaknija ir įtakoja tolimesnius sprendimus jau suaugusio žmogaus gyvenime.

Bet galiausiai tai istorija apie laisvę. Gebėjimą mokytis iš savo klaidų. Vidinę ramybę, ir namus, kuriuose jautiesi savo vietoje.

Beja, Erika Amber ne tik rašo romanus, ji jau padėjo ne vienam susitvarkyti savo kūną per judesį ir mitybos rekomendacijas. Ji yra puiki asmeninė trenerė, sporto mitybos bei visuomenės sveikatos specialistė. Erikos Instagram paskyra ČIA

Jolanta Vilkevičiūtė – žinoma kaip detektyvinių romanų „Žmogžudystė pagal fengšui“ ir „Mirtis tarp žvaigždžių“ kūrėja. Šios autorės knygos pasižymi įtraukiančiais siužetais, kuriuose gausu netikėtų posūkių ir įtampos. Narpliojamos painios bylos, kurių centre atsiduria saviti personažai – detektyvai ar smalsios draugės, susiduriančios ne tik su išorinio pasaulio iššūkiais, bet ir su asmeninėmis dilemomis bei vidiniais demonais. Pasakojimo stilius ir atmosfera meistriškai įtraukia skaitytoją į tyrimo procesą ir meilės sūkurius.

Be rašymo, Jolanta aktyviai dalyvauja akademiniame gyvenime ir prisideda prie teisės mokymo. Ji yra teisininkė bei lektorė VDU Žemės ūkio akademijoje ir VU Kauno fakultete. O literatūriniai kūriniai ir moksliniai darbai atspindi jos platų interesų spektrą ir gilų išsilavinimą.

Po renginio visos keliavom tradiciškai pasisvečiuoti Kalniečių parko kavinukėje.

Dar kartą ačiū Kauno miesto Vinco Kudirkos viešajai bibliotekai, Viktorijai, Kamilei ir visiems kas atvyko. Buvo gera. Norėčiau tai pakartoti dar ne vieną kartą.

Lauksime kitų metų ir jau ketvirtojo Literatūrinių piknikų sezono.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *